Mida oodata esimesest klaveritunnist?
Esimese klaveritunni (proovitunni) eesmärk on eelkõige õpilase ja õpetaja vaheline tutvumine – selgitada välja õpilase senised oskused ning arutleda, millised on ootused ja eesmärgid seoses klaveriõppega. Millist muusikat sooviks õpilane ideaalis tulevikus mängida? Tihti on näiteks täiskasvanud algajate puhul juba eos olemas mõni kindel pala, mida soovitakse mängima õppida või mis suisa oligi üldse klaveriõpingutega alustamise põhjuseks.
Õpi teoseid klassikast popini – eratundide õpetajana keskendun eelkõige just õpilase repertuaarisoovidele, kui tal need olemas on. See tähendab, et “kohustuslikku klassikat” kedagi mängima ei sunnita, soovilugude osas aitan õpetajana leida mängija tasemele vastavaid seadeid, arranžeeringuid.
Esimeses klaveritunnis tutvustan klaverit kui instrumenti üleüldiselt, räägime muusikast suuremas pildis. Juba esimesest tunnist peale keskendume õigetele mänguasenditele – käehoiule, rühile jms.
Kui tunne pärast esimest proovitundi positiivne ja huvi endiselt kõrge, on edaspidi võimalik hakata klaveritundides käima kas 1 või 2 korda nädalas. Soovitud õppepaketist teavitab õpilane õpetajat pärast esimese proovitunni toimumist.
Avalikes muusikakoolides on normiks saada pilliõpet kaks korda nädalas. Erakoolides ja -tundides tihti aga üks kord nädalas. Päeva lõpuks oleneb kõik õpilase eelistustest, eesmärkidest ja sellest, kui tõsiselt klaveriga tegelema plaanitakse hakata. Edaspidi hakkad tundides õppima paralleelselt ka põhitõdesid üleüldisest muusikateooriast, mis on lahutamatu osa pillimängust.
Esimene klaveritund ei kohusta Sind millekski – tule ja proovi järele!